Kompetens lab

3D měření

Měření na přenosném 3D skeneru GOM ATOS zvyšuje objektivnost měření. Měření je rychlé a přesné (10 - 30 µm). 3D skenování převádí fyzické objekty do počítačových dat za použití 3D skeneru. V porovnání s dotykovými měřícími systémy snímá optický skener celou plochu najednou. Skenujeme předměty do rozměru 1 500 mm.

Úzce spolupracujeme se špičkově vybavenou metrologickou laboratoří společnosti PLASTIKA a.s. Významnou podporu nám poskytuje technologická firma MCAE, kde mj. naše zařízení rekalibrujeme a u které naši technici prošli certifikovaným školením.

ATOS Compact Scan 12M

Mobilní 3D skener ATOS Compact Scan 12M/Core je určený pro celoplošné měření a inspekci. Jeho lehká a kompaktní konstrukce otevírá zcela nové oblasti aplikací 3D digitalizace a umožňuje snadné, rychlé a přesné měření.

ATOS Compact Scan 12M

Měření

Skener ATOS je vhodný pro 3D měření komponent, jako jsou lité a vstřikované díly, formy a modely, interiéry vozidel, prototypy, designérské modely a další. Umíme si poradit se složitějšími díly a předměty, které mají nedostatečnou tuhost, špatně dostupná místa na povrchu nebo jsou vysoce odrazivé případně průhledné.

Specifická konstrukce skeneru založená na dvou CCD kamerách a na principu projekce proužků světla umožňuje vypočítat digitalizovaná data při využití stereo metody.

Referenční body Nástřik Skenování

Data

V kombinaci s metodou referenčních bodů, užívanými k automatickému spojení jednotlivých pohledů, vytváří stereo metoda přesná data. Výsledným souborem dat je velmi kvalitní soubor STL, 3D souřadnice bodů, řezy, obrysové linie nebo výstupní protokoly kvality.

Hrubý sken STL

Vyhodnocení

Software ATOS umožňuje vyhodnotit a porovnat soubory naměřených dat s výchozí CAD geometrií nebo s naskenovaným referenčním kusem a provádět rozsáhlé analýzy naměřených dat.

K odhalení deformací u dílů, které jsou ve specifikovaných bodech bez odchylek mimo toleranci, slouží barevná mapa odchylek. Barevnou mapu odchylek můžeme rozšířit o nominální vyčíslení odchylek ve specifikovaných bodech.

Na vyžádání zpracujeme kompletní měrovou zprávu.

Barevná mapa Měrová zpráva

Výsledky z digitalizace mohou být exportovány do systému pro reverzní inženýrství, které rekonstruují CAD 3D model. To se hodí v situacích, kdy máte hotový výrobek nebo formu bez výrobní dokumentace nebo 3D modelu.

ATOS Core

Technické parametry

ATOS Compact Scan 12M
2× 12MPx GigE CCD kamery s rozlišením 4112 × 3008 pixelů
LED projekce světla
Laserové ukazatele pro nastavení měřící vzdálenosti
Integrovaná měřící jednotka
Naklápěcí kloub
GOM Touch Probe PM3
Sada s dotykovou sondou
ATOS Core 200 senzor
Měřící rozsah 200 mm × 150 mm
Měřící vzdálenost 250 mm
Vzdálenost naměřených bodů 0,08 mm
ROT 640 Motorization Kit
Motorizovaný rotační stůl s upínací deskou o průměru 640 mm
Rozměr skenovaného dílu do 1 500 mm
Maximální zatížení v ose rotace desky 100 kg při 7 ot./min
19“ tříosá řídící jednotka
GOM Tilt and Swivel unit
Rotační a naklápěcí stůl o průměru 300 mm s maximálním zatížením 5 kg

Ke stažení

3D optické skenování
Prezentace ve formátu PDF.

Kontakt

V případě zájmu vám pošleme úplnou nabídku služeb, pozveme vás k prohlídce zařízení a zevrubnému vysvětlení procesu měření.

Kompetens Lab s.r.o.
IČ: 05669570
DIČ: CZ05669570
Jsme plátci DPH
Sídlo
Kaplanova 2830
767 01 Kroměříž
Minh Nguyen 601 159 105
Andrea Bartkovská 725 987 565
info@kompetens.cz

Zobrazit na mapě